Zwiedzaj Karkonosze

Świetna lokalizacja|place.png
Region
Świetna lokalizacja|place.png
Lokalnie
Zwiedzaj

Przyjedź do Karpacza i poznaj jego urok! Stacja 605 jest świetną bazą wypadową na wycieczki górskie po okolicznych szlakach najwyższego pasma Sudetów – Karkonoszy. Można wybrać się na wycieczkę na Śnieżkę czy Skalny Stół. Położenie Stacji 605 w pobliżu lasów i potoków daje poczucie bliskości z naturą. Sprzyjający klimat ma również właściwości prozdrowotne. Karkonosze są naprawdę fajne!
Z chęcią podzielimy się z Tobą tym, co uważamy za dobre i warte poznania w Karpaczu. Z przyjemnością opowiemy o miejscach, których nie możesz przegapić w Karkonoszach. Pytaj o co chcesz – zadbamy, aby Twój górski wypoczynek stał się jeszcze lepszy, a pobyt w hotelu Stacja 605 prostszy niż myślisz.

W Karpaczu
Zabytki

Kościół Wang. Świątynia Wang to nazwa Kościoła Górskiego Naszego Zbawiciela – leżąca w Karpaczu Górnym drewniana budowla, w konstrukcji której nie użyto ani jednego gwoździa. Powstała na przełomie XII i XIII w. w norweskiej miejscowości Vang, stąd jej nazwa. Zapraszamy do zwiedzenia zabytku. Szczegóły TUTAJ.
Młynek Miłości. Chcesz zabrać ukochaną w wyjątkowe miejsce? Odwiedź Młynek Miłości. Wiąże się z nim legenda o miłości córki lokalnego młynarza do samego Ducha Gór. Podobno wokół tego miejsca panuje magiczna aura. Będąc przy Młynku możesz wrzucić monetę na szczęście. Znajdziesz go przy ul. Karkonoskiej 53.
Lipa Sądowa. W centrum Karpacza przy parku stoi stare drzewo. Ma już 250 lat, 5 metrów w obwodzie i 22 metry wysokości oraz jest pomnikiem przyrody. To Lipa Sądowa. Nieopodal lipy jest restauracja Bachus, gdzie dawniej zamieszkiwał sołtys. Do jego obowiązków należało sądzenie ludzi. Najcięższe wyroki wykonywano w pobliżu drzewa.

Apteka pod Złotą Wagą. W Karpaczu mamy aptekę, która ma ponad 150 lat i ciągle pełni swoją pierwotną funkcję. Historia apteki zaczyna się w 1913. Wówczas nosiła ona nazwę “Prinzess-Charlotte-Apotheke” Krummhuebel. Apteka nie tylko wciąż działa, ale jej wnętrze pozostało prawie takie samo jak przed wiekami. Jest przy głównej ul. Konstytucji 3 Maja.
Skocznia „Orlinek”. Po II wojnie światowej istniejąca od 1912 r. skocznia w Karpaczu została rozebrana z powodu złego stanu technicznego. Na jej miejscu w 1946 r. rozpoczęto konstrukcję nowego obiektu, który nazwano „Orlinek”. W 2004 r. podczas mistrzostw Polski w skokach narciarskich Adam Małysz uzyskał na niej rekordową odległość 94,5 metra. Ostatnie zawody na skoczni rozegrano w 2009 r. Obecnie na teren obiektu można wejść za dodatkową opłatą.
Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu. Gwarantujemy Ci, że znów poczujesz się jak dziecko! Muzeum powstało w 1995 roku ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Jest to jedno z nielicznych muzeów w Polsce, które zgromadziło kolekcje zabawek z całego świata. Ekspozycja prezentuje ponad 2555 eksponatów. Więcej możesz się dowiedzieć TUTAJ.

Coś ciekawego w okolicy
Atrakcje lokalne
Trasy w Karpaczu
Rowerem

Jazda rowerem górskimi szlakami. Polecamy trasy rowerowe w okolicach Karpacza. Nasz obiekt to dobry punkt startowy dla wycieczek rowerowych.

Świetna lokalizacja|place.png
Wspinaczka górska
Pieszo

Wspinaczka górska to coś dla Ciebie? Polecamy trasy piesze w okolicach Karpacza. Odwiedzając Karpacz, możesz korzystać z pieszych tras spacerowych i wędrować szlakami turystycznymi.

Road trip
Samochodem

A może dalszy trip samochodem? Polecamy wycieczki do najpiękniejszych i najciekawszych miejsc regionu.
 

Powered by Hotel Systems